Maak kennis met @moritz.adam.schmitt

Ik ben illustrator en kunstenaar uit Keulen, Duitsland. Ik geef oude spullen een tweede leven als kunst en schilder superkleurrijke werken die mensen blij moeten maken en aan het denken moeten zetten.

8 mrt 2024

Kunstenaar Moritz Adam Schmitt zit op een geblokt kleed onder zijn kleurrijke hart- en sneakerschilderijen
Artiest van de maand: Moritz
Roze bedankkaart van april van Moritz Adam Schmitt: stickervel met de kaart "Sping-speration"
Bedankkaart april 2024: Moritz

Een kijkje in de creatieve wereld van Moritz Adam Schmitt

StickerApp: Hoe zou je je stijl omschrijven?

Moritz: Kleurrijk, uitgesproken en vrolijk, geïnspireerd door popart en streetart.

StickerApp: Wat is je favoriete techniek?

Moritz: Acrylverf op hout

Gestanste vinylsticker van Moritz Adam Schmitt van een gedessineerde yogafiguur die zich uitrekt, met de tekst "Spring"
Yogameisje, ontwerp van Moritz
Roze stickervellen van Moritz Adam Schmitt met een kleurrijke yogafiguur, slakken, bijen en lachende zonnetjes
Kleurrijk vinylontwerp

StickerApp: Wie of wat is je grootste inspiratiebron?

Moritz: Inhoudelijk haal ik mijn grootste inspiratie uit persoonlijke ervaringen en uit wat er in de wereld gebeurt. Visueel ben ik sterk geïnspireerd door popart en streetart.

StickerApp: Hoe is het allemaal begonnen?

Moritz: Kort samengevat: zoals de meeste van mijn collega's tekende en schilderde ik als kind graag. In 2007 ontdekte ik Photoshop. Van 2013 tot 2016 studeerde ik mediadesign en werkte ik in die tijd als webdesigner, waardoor mijn passie voor illustratie weer opleefde. Sinds 2016 werk ik als freelance digitaal illustrator, en sinds ongeveer een jaar schilder en teken ik ook weer analoog. De cirkel is rond :D

StickerApp: Heb je een tip voor beginners?

Moritz: Ga niet op jacht naar je eigen signatuurstijl. Stijl wordt overschat en ontwikkelt zich vanzelf. Doe het omdat je ervan houdt, niet omdat je succesvol wilt worden.

Close-upportret van Moritz Adam Schmitt met oranje muts voor zijn ingelijste popartprints
Moritz Adam
Hand met het roze bedankkaart-stickervel van Moritz Adam Schmitt met een yogafiguur, bijen, een slak en een zon
Kunst voor de bedankkaart van Moritz

StickerApp: Wat is je favoriete app of programma?

Moritz: Procreate.

StickerApp: Waarom gebruik je StickerApp?

Moritz: Ik bestelde in 2015/16 voor het eerst stickers bij StickerApp en was superblij met het resultaat. En ik hou van de ruime keuze aan materialen.

StickerApp: Wat is je favoriete materiaal?

Moritz: Pff, ik heb ze nog niet allemaal geprobeerd, maar tot nu toe zou ik zeggen: vinyl, omdat het een klassieker is, kraftpapier, omdat het gerecycled is, en holografisch, omdat het er gewoon vet uitziet.

StickerApp: Hoe gebruik je stickers voor je eigen bedrijf of persoonlijke merk?

Moritz: Ik gebruik ze om de verpakking van mijn prints op te leuken en als cadeautje bij printbestellingen.

Bedankt dat je de tijd nam om met ons te praten!
Benieuwd naar meer? Neem een kijkje op @moritz.adam.schmitt op Instagram.


Auteur
StickerApp
Continue